Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Zespół

    Jolanta Dudek -

Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym oraz refleksologiem. Ukończyłam Wydział Dietetyki przy Akademii Medycznej w Krakowie. Od tego czasu nieprzerwanie, od ponad 30 lat zajmuję się edukacją w zakresie żywienia osób chorych i zdrowych. Od 2013 roku prowadzę również praktykę z masażu leczniczego stóp i profilaktyki dla zdrowego stylu życia .

Jako dietetyk pracuję z osobami chorymi na cukrzycę insulinozależną i insulinooporną, służąc merytorycznym wsparciem w radzeniu sobie z codziennym odżywianiem. Pomagam przejść przez najtrudniejszy moment adaptacji do nowych warunków po diagnozie cukrzycy, polegający na konieczności zmiany nawyków i dostosowania się do nowych reguł żywiniowych. Wspieram i monitoruję proces na dalszych jego etapach.

Jako refleksolog oferuję swoje usługi każdemu, kto w naturalny sposób chciałby przywrócić swojemu organizmowi równowagę i witalność.

 

Czym jest Refleksoterapia, którą wykonuję

Leczenie poprzez dotyk od tysięcy lat znane jest medycynie Wschodu. Z niej również czerpie inspirację współczesna refleksoterapia. Opiera się ona na założeniu, że na podeszwach stóp, wewnętrznych powierzchniach dłoni i głowie znajdują się punkty – receptory, które kanałami energetycznymi łączą się z poszczególnymi narządami i częściami ciała. Miejsca te na skórze nazywa się refleksami (stąd termin refleksologia, określający naukę), ponieważ jak w lustrze „odbija się” w nich cały organizm. Podczas zabiegu terapeuta ugniata i masuje z mniejszą lub większą siłą każdy obszar, koniecznie w odpowiedniej kolejności. Robi to przede wszystkim kciukiem, często pozostałymi palcami i niekiedy kostkami rąk. Nie używa przy tym ani drewnianych kołków, jak w akupresurze, ani igieł, które wbija się w skórę przy akupunkturze.
 
Zabiegi wykonuje się na twarzy, dłoniach, ale najczęściej na stopach, bo to daje najlepsze efekty. Na nich bowiem znajdują się rejony (zakończenia ponad 7200 receptorów), które odpowiadają za pracę wszystkich organów. Stąd na każdej podeszwie można niejako narysować szczegółową mapę. Przy czym parzyste płuca czy nerki mają odpowiedniki na obu, a nieparzysty żołądek czy wątroba na jednej.
 
Lewa stopa zawiaduje lewą stroną ciała (na niej „leży” serce), a prawa – prawą. Odpowiednie uciskanie i masowanie refleksów znakomicie odpręża, zmniejsza napięcie nerwowe oraz dodaje energii. Masowana osoba odzyskuje siły witalne i staje się odporniejsza, bo sprawniej działa układ immunologiczny. Zmniejszają się również stany zapalne, obrzęki i ból (np. uciskanie odpowiednich punktów na dużym palcu może złagodzić bóle głowy i szyi). Poza tym usprawnia się krążenie krwi, wydzielanie hormonów i pobudza oczyszczanie z toksyn. Dzięki zabiegom łatwiej utrzymać ciało w dobrej kondycji i poprawić samopoczucie.
 
Ze wsparcia refleksoterapeuty można korzystać w różnych sytuacjach. Seanse pomagają rozładować emocje i uporać się ze stresem (nawet depresyjnym nastrojem), a także zrzucić zbędne kilogramy czy łagodniej przejść przez trudny czas menopauzy. Bywa, że znikają trudności z zasypianiem, szumy w uszach, trądzik czy zaparcia i wzdęcia.
 
Ulgę odczuwają, także osoby borykające się z różnymi bólami, np. głowy, kręgosłupa i kolan, oraz skłonnościami do odkładania się kamieni w nerkach i pęcherzyku żółciowym. Niekiedy organizm łatwiej radzi sobie z różnymi schorzeniami (np. neurologicznymi, nerek, jelita i żołądka), migreną, alergią czy zaburzeniami hormonalnymi.
 
Należy pamiętać jednak, że jako refleksolog nie jestem lekarzem, który stawia diagnozę i przepisuje leki. Potrafię odczytać „mowę stóp” i wskazać, gdzie w organizmie nie najlepiej się dzieje.
Po  takiej sugestii warto umówić się do lekarza. I dopiero on postawi właściwą diagnozę.
 

Oferta:

 

Konsultacja dietetyczna

  • Dla osób dorosłych i rodziców z dziećmi borykacjących się z cukrzycą I, II

Cena: 120 zł/ 1h lub 100 zł - rejestracja i opłata on-line

 

Refleksoterapia

  • Dla osób dorosłych

Cena : 80 zł / 1h

By w pełni skorzystać z walorów refleksologii zalecam cykl 8 seansów.

 

Dni i godziny konsultacji indywidualnych:

poniedziałek: 15.00 - 19.00

piątek: 15.00- 19.00

 

Rejestracja:

bezpośrednio w rejestracji Centrum: tel; 501693919 lub poprzez rejestrację on-line -

 

UMÓW WIZYTĘ

  

Umów wizytę

 

Jeśli nie jesteś pewny, czy proponowane przez nas usługo są dla Ciebie umów się na bezpłatne spotkanie informacyjne
Zadzwoń do nas: 690 531 334