Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
"By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest
wiedza o całości zjawisk" - Hipokrates
Jesteś tutaj: Strona główna O nas

O nas

Od kilkunastu lat stanowimy zgrany duet w życiu prywatnym, jakiś czas temu postanowiliśmy połączyć nasze siły, także na polu zawodowym. Wierzymy, że nasza zintegrowana wiedza o człowieku przyniesie wiele pozytywnych efektów każdemu, kto poszukuje drogi do zdrowia.

W tym celu powołaliśmy do życia Centrum Hipokratesa, w którym chcemy praktykować założenia medycyny integracyjnej.

Główna idea naszego Centrum odnosi się do postulatu starożytnego filozofa, którego obraliśmy na naszego patrona, że leczenie ma polegać na wspomaganiu naturalnych procesów zdrowienia, a naczelną zasadą jest nieszkodzenie choremu. Główną siłą leczącą, natomiast jest sama natura -  lekarz ma jej jedynie pomagać.

Chcemy stać na straży tej zasady, leżacej u źródeł medycyny zachodniej.

Kim jesteśmy:

  Paweł Jarzębowski

Jestem lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie chirurgii i urologii ( FEBU). Na co dzień pracuję w Szpitalu Jana Bożego w Lublinie, na oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej.  Niedawno obchodziłem dwudziestolecie pracy zawodowej. To nieocenione doświadczenie obcowania z cierpieniem i walką o zdrowie ukształtowało mnie jako lekarza, ale także człowieka. Dziś wiem, że trzeba zajrzeć o wiele głębiej, aby uchwycić sens choroby i pomóc ją przezwyciężyć. Dlatego zainteresowałem się założeniami medycyny integracyjnej. W swojej praktyce wykorzystuję, więc nie tylko akademicką farmakoterapię czy operacje chirurgiczne ( w tym nowotworowe) ale i całą dotychczasową wiedzę o naturalnych terapiach, wspierających proces dochodzenia do zdrowia.

W pracy kieruję się przede wszystkim standardami obowiązującymi w medycynie akademickiej, a wykorzystując inne metody pochodzenia naturalnego, wspomagające walkę z chorobą opieram się na dowodach naukowych, które od lat zgłębiam.

Mam  szacunek dla dorobku współczesności, jak i światowej tradycji medycznej, dlatego integruję medycyny by skutecznie pomagać.

W naszym  Centrum  udzielam porad i  wykonuję zabiegi będące uzupełnieniem leczenia onkologicznego i chirurgicznego, chemioterapeutycznego jak i radioterapii - aby przebiegało ono z mniejszymi skutkami ubocznymi. Jak wiemy przebiegają one z wieloma niepożądanymi objawami a medycyna integracyjna (CAM) używa metod naturalnych aby je zmniejszyć .

Jestem specjalistą z zakresu żywienia pozajelitowego, udzielam także porad żywieniowych w stanach wycieńczenia organizmu chorobą i leczeniem.

UMÓW WIZYTĘ

 

  Magdalena Jarzębowska

Jestem  psychologiem, certyfikowanym trenerem warsztatów psychologicznych ( rekomendacja Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego). Od dziesięciu lat służę pomocą osobom dotkniętym otyłością jako  psychodietetyk, prowadząc konsultacje indywidualne a także spotkania grupowe.

Jestem autorką psychodietetycznego programu on-line zmienswojenawyki.pl, który powstał z myślą o wszystkich osobach pragnących zmiany nawyków na dobre, a także książki dla kobiet będących na ciągłej diecie "Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem"

Interesuję się, także wpływem psychiki na zdrowie człowieka. Z radością odkrywam wielki potencjał, który tkwi w każdym z nas. Potencjał dostępny od ręki, jeśli tylko jego właściciel wyrazi gotowość do pracy. Potencjał, który może pomóc zachować zdrowie, ale także zwyciężyć chorobę.

Aby lepiej wspierać osoby borykające się z przewlekłymi chorobami, w tym także nowotworowymi, rozpoczęłam proces szkolenia w Terapii Simontonowskiej.

W  Centrum, razem z innymi specjalistami wspieram procesy zdrowienia, każdego z naszych pacjentów prowadząć indywidualną i grupową terapię wg założeń C. Simontona

W ramach spotkań indywidualnych i grupowych realizuję autorski Psychodietetyczny Program zmienswojenawyki.pl pomagając dokonać zmiany nawyków, które powiodą w kierunku zdrowia i ciała bez nadmiaru kilogramów.

UMÓW WIZYTĘ

 

Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które znamy i ufamy, że celem ich pracy jest niesienie pomocy z pełnym profesjonalizmem i empatią.

 

dr n.hum. Małgorzata Jedynak

Certyfikowany coach ICI- Association of Coachnig Institutes,  wykładowca akademicki  w WSPA w Lublinie, szkoleniowiec, mówca motywacyjny, menedżer we własnej firmie.

Posiada  wieloletnie doświadczenie zawodowe w szkolnictwie wyższym na stanowiskach prorektora i dziekana. Współautorka programów studiów podyplomowych w zakresie nauk medycznych i społecznych. Organizator licznych konferencji naukowo-szkoleniowych z zakresu: socjologii, psychologii, dietetyki, coachingu.

Naukowa specjalizacja w zakresie psychosocjologii i metod rozwoju osobistego, coachingu, (coachingu zdrowia, life coachingu)  problematyki niepełnosprawności, socjologii i psychologii zdrowia. Zainteresowania naukowe: psychiatria, dietetyka, psychoonkologia.

"Prowadzę coaching  indywidualny i grupowy, warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, warsztaty dla kobiet : dokonywanie zmian w życiu,rozwijanie samoświadomości, bezwarunkowe poczucie własnej wartości, asertywność, odkrywanie swojego potencjału, zarządzanie stresem.

Moją pasją jest motywowanie i wzmacnianie innych na drodze do odkrywania siebie, podwyższania jakości swojego życia, czynię to w duchu optymizmu i w pełnej ufności w siłę i zasoby każdego człowieka. Motto moich zajęć - TY już Jesteś Cudem, możesz stawać się sam Mistrzem swojego Życia. To od Ciebie zależy czy dobrze wykorzystasz dany Tobie czas, nie rezygnuj z marzeń i żyj w zgodzie ze sobą.

Inspiracją dla mnie jest drugi człowiek.  Kocham podróże, poznawanie nowych kultur, język włoski.

W Centrum prowadzę indywidualne sesje coachingu zdrowia oraz autorskie spotkania grupowe"

UMÓW WIZYTĘ

 

  Katarzyna Pryzmont  -

Dyplomowany dietetyk Akademii Medycznej, absolwentka kierunku psychodietetyka w SWPS w Warszawie, autorka projektu Głową w Otyłość, dzięki któremu pomaga ludziom zrzucać zbędne kilogramy i zmieniać stosunek do własnego ciała.

Szkoleniowiec w szwajcarsko-polskiej firmie WellU, Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiej Akademii Zdrowia. Na codzień pracuje z pacjentami w Warszawie.

"Swoją przygodę z dietetyką rozpoczęłam ponad 12 lat temu na Akademii Medycznej w Warszawie, ponieważ sama miałam problem z nadwagą i potrzebowałam wiedzieć co jeść.  Bardzo szybko okazało się, że sama wiedza na temat odżywiania to za mało, aby się zmienić.Problem leżał głębiej, czyli w głowie.

Okazało się, że w SWPS (Szkole Wyższej Psychologii Społecznej) jest kierunek psychodietetyka, więc od razu pomyślałam, że to coś dla mnie. Te studia to był początek mojej metamorfozy. Poznałam różne techniki i narzędzia, dzięki którym zaczęłam zmieniać swoje nawyki. Każdego roku starałam się jak najwięcej dokształcać korzystając z różnych szkoleń, ponieważ kiedy poradziłam sobie z moją nadwagą, czułam, że mogę pomóc innym.W między czasie dostałam się  na zajęcia do Magdy Jarzębowskiej, które były kolejną inspiracją do pracy z ludźmi.

Od kilku lat prowadzę warsztaty dla odchudzających się kobiet i rozmawiam z nimi na temat zmiany nawyków żywieniowych, a często życiowych bez stosowania diety.

Tak, jestem dietetykiem, który odradza stosowanie diet, bo przecież gdyby działały nie byłoby dzisiaj epidemii otyłości. Jak więc pracuję? Przede wszystkim na Mapie BSP, dzięki której na otyłość możemy spojrzeć znacznie szerzej, tj. od środka organizmu, od głowy i od zewnątrz. Mając mapę mamy bazę do dalszej pracy. Więcej o mnie można przeczytać na mojej stronie http://katarzynapryzmont.pl/.

W Centrum pracuję nad zmianą nawyków żywieniowych przede wszystkim z osobami borykających się z insulinoopornością oraz chorobami tarczycy. Prowadzę także warsztaty grupowe. "

UMÓW WIZYTĘ

Anna Nowak -

Dietetyk, magister  inżynier technologii żywności i żywienia człowieka ze specjalnością żywienie człowieka

"Od kilku lat wykorzystuję  swoją wiedzę w praktyce w gabinecie dietetycznym. Jestem osobą lubiącą kontakt z innymi, chętnie słucham swoich pacjentów, bo tylko poprzez dobry kontakt z drugą osobą mogę solidnie dotrzeć do problemu, aby móc go rozwiązać.

Swoją ścieżkę rozwoju zawodowego kieruję głównie w kierunku problemów związanych z zajściem w ciążę, odżywiania w trakcie ciąży oraz matek karmiących. Jestem osobą młodą, która również w niedalekiej przyszłości planuję założyć rodzinę, dlatego ten temat staje się bardzo ważny również w moim życiu.

„Ten, kto zna ludzi, jest doświadczony, ten kto zna sam siebie, jest oświecony”.

Jak pracuje z pacjentem? Główny mój cel to zbudowanie trwałej relacji z drugą osobą, wysłuchując oraz wyciągając wnioski, następnie poprzez rozmowę pragnę uświadomić pacjentowi, jak ważna jest rola psychiki w osiągnięciu danego celu. Kolejny krok to omówienie konkretnych dla przypadku wskazówek żywieniowych. W swojej pracy skupiam się na trwałej zmianie nawyków,  w taki sposób, aby jedzenie było przede wszystkim dla pacjenta smaczne oraz prawidłowo skomponowane.

UMÓW WIZYTĘ

Iwona Przystupa Kłos - Lekarz medycyny, neurolog - już wkótce więcej  informacji o tym specjaliście

 

 

Strona główna
© Psychoedukacja 2015. Projekt i wykonanie - Freeline