Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Artykuł: Odżywianie a trudności szkolne i wychowawcze - warsztaty
Autor:
Koordynator Programu
Data:
2018-05-09 10:23:26

 

Dyspraksja, dysleksja, ADHD, trudności szkolne, zaburzenia uwagi, problemy wychowawcze, agresja, obniżony nastrój, depresja, alergie pokarmowe - to coraz częstsze zjawiska dotyczące naszych dzieci. Jest wiele przyczyn tego problemu, jedną z nich jest niedożywienie.

Myślisz, że nie dotyczy ono Twojego dziecko, bo zjada regularne posiłki ?

Stan odżywienia organizmu nie zależy od tego ile jemy, lecz od tego co i jakiej jakości. Zależy także od stanu jelit, które odpowiadają za proces wchłanania.

Niedobór mikroskładników ( także spowodowane złym wchłanianiem) jest przyczyną wielu problemów ze zdrowiem, lecz także trudności w codziennym funkcjonowaniu dziecka. Przypisywanie dziecku łatek roztargniony, niezdyscyplinowany, niegrzeczny, leniwy - często jest krzywdzące - ponieważ za trudnościami kryją się konkretne przyczyny.

Jeśli jesteś zainteresowana/y jak zapobiegać oraz jak radzić sobie z wyżej wymienionym problemami zapraszamy na warsztat podczas którego dowiesz się:

- jakie przyczyny stoją za trudnościami szkolnymi twojego dziecka

- jak rozpoznać niedobory pokarmowe

- czego potrzebuje Twoje dziecko aby było pełne energii i witalności

- jak zapobiegać niedoborom, jak radzić sobie z już powstałymi.

Kiedy: 30 maja, godz. 17.00 - 12.00

Gdzie: Centrum Hipokratesa, Lublin, ul; Kolorowa 4


Prowadzi: Magdalena Jarzebowska - psycholog, psychodietetyk, trener warsztatów psychologicznych

Cena: 20 zł płatność on-line, 30 zł płatne na miejscu

Na warsztaty zapraszam rodziców, wychowawców, nauczycieli, którzy chcieli by poszerzyć swoją wiedzę na temat związku odżywiania z zachowaniem dzieci. 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja on-line https://www.cmhipokratesa.pl/user,register lub pod numerem telefonu: 501693919

#ADHD , #zaburzeniakoncentracji#problemywychowawcze#agresjaudzieci, ##brakmotywacjidonauki#warsztatydlarodzicow