Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
"By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest
wiedza o całości zjawisk" - Hipokrates
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna integracyjna

Medycyna integracyjna

 

 Lekarz leczy, przyroda uzdrawia - Hipokrates

 

Medycyna integracyjna jest połączeniem tego, co najlepsze w medycynie akademickiej z dorobkiem wielu pokoleń medyków z różnych epok i kultur.

Medycyna integracyjna to połączenie współczesnych metod leczenia z metodami naturalnymi, które posiadają udowodnione działanie w procesie dochodzenia do zdrowia, zdrowienia.

Ponad to, medycyna integracyjna to połączenie różnych nauk o człowieku, które dają potrzebną perspektywę na jego ciało, psychikę i ducha – a także oferują narzędzia pracy w tych obszarach.

Nie od dziś wiadomo, że istnieje wiele czynników przyczyniających się do powstania choroby w organizmie. Odsłonięcie tych czynników, nazwanie ich daje możliwość dobrania,  najwłaściwszej terapii.

Coraz mniej dziwi, że za takimi chorobami jak nowotwory, problemy kardiologiczne czy cukrzyca - stoi przewlekły stres i niewłaściwe sposoby jego przeżywania. Oprócz czynników  psychologicznych, istotny wpływ na zdrowie człowieka mają czynniki  środowiskowe, styl życia, odżywianie się.

Dlatego naszym zdaniem, aby dobrze wspierać procesy zdrowienia nie wystarczy sama farmakologia ( która stoi u podstaw medycyny współczesnej), ponieważ nie odpowiada ona na złożone potrzeby organizmu ludzkiego.

Współczesna medycyna potrzebuje  wsparcia naturalnych terapii opartych na, między innymi znajomości specjalnych właściwości leczniczych  roślin, przepływu energii w organizmie, czy uzupełnieniu organizmu w niezbędne składniki odżywcze ( medycyna komórkowa) oraz innych nauk jak np. psychologia, dietetyka.

Medycyna integracyjna dla nas - jest pewną ideą, za którą stoi poszanowanie dla jednostki ludzkiej jako całości. Nie oddzielamy zatem funkcji fizjologicznych organizmu, od psychicznego i społecznego funkcjonowania człowieka. Mamy przekonanie, że interwencje holistyczne przyczyniają się do pełnego sukcesu terapeutycznego.

Głównym celem medycyny integracyjnej jest wspieranie procesów zdrowienia na każdym etapie choroby. Maksymalne wykorzystanie wewnętrznego potencjału każdej z osób, wraz z wprowadzeniem działań terapeutycznych będących wsparciem dla jego układu odpornościowego.

Medycyna integracyjna potrafi  poprawić skuteczność  cystostatyczną  i cytoredukcyjną metod klasycznych – będąc ich uzupełnieniem. Mogą i powinny one działać wspólnie dla lepszej skuteczności w walce z nowotworem czy innym procesem chorobowym.

Praktykując medycynę integracyjną oddajemy swoją wiedzę, doświadczenie i wystarczająco dużo czasu każdemu, kto potrzebuje pomocy w odzyskaniu swojego zdrowia. 

O TYM, W JAKI SPOSÓB PATRZYMY NA CHOROBĘ  I JAK CI MOŻEMY POMÓC

CZYTAJ WIĘCEJ W ZAKŁADCE CHOROBY CYWILIZACYJNE

 

 

 


REFLEKSOTERAPIA - dla zdrowia i relaksu

więcej
Strona główna
© Psychoedukacja 2015. Projekt i wykonanie - Freeline